Historie

Melodický hard rock mírně střižený heavy metalem doplněný o něžné rockové baladytak by se dal charakterizovat hudebnístyl skupiny, která vznikla v zimě, na přelomu let 1991/1992. Repertoár založený na vlastních skladbách členů souboru,doplněný vybranými známými hity předních rockových skupin.

Původní složení kapely:
Ve Viziru se sešli hudebníci v tehdejší době velice populárních skupin Telefon a DOA rock:
Roman „Masha“ Šandorzpěv, kytara (ex- Telefon, DOA rock, Mr. Frros, nyní– Š.Rezková )
Láďa Hrbáčekzpěv, kytara (ex- Telefon, Dynamit, Medy Band, nyní mimo aktivní službu)
Luboš Oulíkbasová kytara (ex- Telefon,  nyní-SAP)
Ota Královecbicí (ex- Golf , DOA rock, Cramp, Zvlášňý Škola, nyníSonet)
Jiří Krejčíklávesy (tragicky zahynul)
V září 1992 nastoupil na post basového kytaristy Petr Duffek (ex-Lego, nyní-Sonet).

Vizir po 20-ti letech

Managing
Josef „Sputnik“ Cibulka (tragicky zahynul)
Technika  
JiříHoitchiKrejčízvuk
Jan a Jaroslav Varvařovští, Radek Žák, Robert Kripnersvětla, pódium, pyroefekty, zásobování pivem a dalšími tekutinami
Skupina v období aktivní činnosti intenzivně hrála svým fanouškům na tanečních zábavách na plzeňsku, domažlicku, tachovsku,několik vystoupení proběhlo i v sousedním („západním„) Německu (Schönsee, Waidhaus).
Mezi oblíbené lokality patřil H.Týn, Mezholezy, Stod, Dolní Kamenice, Soběkury, Milavče, Blížejov, Bor u.T. atd.
V letech 1992–1993 manager skupiny Josef Cibulka zorganizoval v Domažlicích dva velké rockové festivaly s výstižným názvemVIZIRHardShow, kde skupina představila domácímu publiku známé skupiny z Německa a České Republiky. Tyto festivaly bylyprvním porevolučním počinem rockových přehlídek kapel s mezinárodní účastí v Domažlicích.
Původní sestava ukončila spolupráci  na konci roku 1993 a „na rozloučenousvým příznivcům věnovala demo VIZIR – Goodbye,natočené ve studiu Striever Mercury Recording v Těšovicích a muzikanti se rozcházejí do jiných hudebních seskupení.
Ve VIZIRu se v následujícím roce 1994 vystřídali další muzikanti z plzeňska – Martin Ruttner (LSD, Lucie Revival), Míra Čížkovský(Tanit, Telefon, Kečup, Abbastars, Mad Granddad), Milan Kejzlar (BAM), Standa Marhoun.
V roce 2007, kdy skupina slavila 15 let výročí vzniku, se hudebníci ze zakládající sestavy znovu sešli ve zkušebně abynatrénovali původní repertoár, který prezentovali na jediném vystoupení v Mezholezích u příležitosti „rozlučky“ majitelů stánkukultury Standy a Hanky Faistových. Tato akce se těšila velkému zájmu se strany (nejen původních) přítomných fanoušků VIZIRU.
Stále trvající výborné kamarádské vztahy původních členů, neutuchající elán a chuť do rockové muziky stály v lednu 2012, tedypřesně k 20.narozeninám kapely,  za rozhodnutím o návratu VIZIRu na rocková pódia. Oproti původnímu složení jako hráč naklávesové nástroje nastoupí dlouholetý kamarád a fanoušek kapely, Roman Havlíček (ex – Erion, Mr.Frros). Ten nahradípůvodního klávesáka, tragicky zesnulého, Jiřího Krejčího. Ten se, bohužel, stejně jako  manager a dobrá duše VIZIRu Josef „Sputnik“ Cibulka, odebral navždy koncertovat do rockového nebe.
Skupina se rozhodla znovu nazkoušet ve studiu Mercury Recording u RomanaMashiŠandora původní repertoár, který v roce2012 nabídne fanouškům na šňůře několika vystoupeních v plzeňském kraji  – viz.sekce koncerty.  Na těchto tanečních zábavách budou moci fanoušci zhlédnou i záznamy původních vystoupení skupiny z let 1992-1993 – viz. krátký sestřih na You Tube.
Po odehrání několika koncertů k 20.výročí založení kapely se Vizir rozhodl pro zájem fanoušků pokračovat v koncertní činnosti. Na jaře 2014 odchází Láďa Hrbáček a na jeho místo nastupuje Lucas Oulík. V této sestavě Vizir zůstává až doposud. Vizir dále koncertuje a na jaře 2015 začíná nahrávat svoje první CD. Zkouší nové skladby a připravuje se na křest a další koncerty.