O nás

Vizir se vrací ……..

Přiznávám se bez mučení, že kapela Vizir je pro mě naprosto nepopsaný list. Coby rodilý Východočech jsem s kapelou z druhého konce republiky do styku nikdy nepřišel. Do nedávna jsem znal jen jméno a to mi přijde pěkně pitomý, stejně jako reklama z 90. let, která propagovala prací prostředek. „Vy zíráte, my zíráme“. Jo, je to tak, už jsem slyšel na jaře skoro čtyřicetkrát zpívat kosa, takže si pamatuju i tyhle televizní reklamy z komerčně televizního novověku.
Kapela se vrací po 20leté pauze. To není příliš obvyklé, ale fungovat to může. A taky že to funguje. Vizir přináší poctivou porci rocku s velice slušnými texty a hodně melodickou muzikou. Nechybí šlapaví songy ani balady. Tyhle ingredience do sebe míchá Vizir mistrně. Kapela hraje ve složení: Roman Masha Šandor – kytara, zpěv, Roman Havlíček – klávesy, zpěv, Lubomír Oulík – basskytara, Lucas Oulik – kytara, Ota Královec – bicí. Mezi prověřené hity patří Srdce z kamene, Smutná vernisáž nebo V duši zbydou jámy. V každém případě to kapele hraje náramně i v nových skladbách.
Viziru to opravdu výborně zpívá. Kdo má rád poctivou muziku plnou silných klávesových tónů a kytarových sól, ten si jistě přijde na své.
(Jan Holý pro rockpalace.cz)

Kdo jsme

Album Vizir 2015