RomanSandorBar

Roman Masha Šandor

Kytara, zpěv

Spolumajitel nahrávacího studia Mercury Rokycany, kde pracuje jako hudební producent, zvukař, aranžér a skladatel.

narozen 12.9.1970 ve 20 hodin a 30 minut v Sušici ve staré porodnici

 

Spolumajitel nahrávacího studia Mercury Rokycany, kde pracuje jako hudební producent, zvukař, aranžér a skladatel.

V šesti letech začal navštěvovat LŠU Františka Stupky v Sušici, obor housle, v deseti letech vzal do ruky tátovu kytaru a od té doby jí nepustil.

V minulosti hrál ve skupinách Prorock s Danem Bártou, s ním pak ještě v Extra Bandu, dále Telefon, DOA , Vizir, MR. FRROS, Mac Beth a Zbyněk Drda Band.

V současné době hraje ve skupinách Vizir, Paul McCountry Band, která doprovází Gabi Gold a Šárkou Rezkovou, Potíže a Merkur.

Jako hudebník nebo producent se podílel na hudebních projektech našich předních umělců  a TV pořadů jako je Karel Gott, Helena Vondráčková, Leona Machálková, Martin Maxa, Jitka Zelenková a Ladislav Křížek, ale i kapel jako Motorband, Head Down, Citron, Palice, Mash, Kečup, všech prvních řad Česko hledá Superstar, Mejdan roku z Václaváku, Atlet roku apod.

Na svém kontě má více jak 200 vyprodukovaných alb a více jak 100 složených skladeb pro české interprety. Pro TV Barrandov a její slavnostní spuštění napsal hymnu, kterou otextovala Gábina Osvaldová „Show must go on TV Barrandov“ kterou mimo jiné nazpívali Helena Vondráčková, Petr Muk, Petr Bende, Pepa Vojtek, Ilona Czáková a další.

V současné době je více jak deset let hudebním producentem Jakuba Smolíka a Evy Pilarové.

Hraje na kytaru Fender Telecaster 52´ a Fender Stratocaster G5-VG, kombo Fender Supersonic 22 Blonde, Používá Brad Paisley Wampler, EHX chorus a delay a Cry Bay Wah pedal.

Má rád dobrou a poctivou muziku ale je jí kolem něho moc a pořád, takže poslouchá jen tu pohodovou např.: Bonnie Raitt, Brad Paisley, Diana Krall, Faith Hill, Martina Mc Bride, Sheryl Crow atd.,ale když je odpočatý, rád si poslechne i Whitesnake, Deep Purple, Ozzyho Judas Priest a jiné brontosaury, kromě těch s Nedvědama..

Má rád pivo a svíčkovou omáčku, a přesto, že jeho dcera Denisa je veganka, má rád maso – kromě kuřecího. Čte knihy s historickou tématikou z období středověku a z filmů má rád Království nebeské a Kmotra. Rád cestuje a poznává nová místa a nové lidičky.

Event List