OtaKralovecBar

Ota Královec

Bicí

V jeho třinácti letech se jako samouk začal učit hrát na bicí a spolu s kamarády z dětství, založili jejich první rockovou skupinu Radioactive

narozen 08. 11. 1965 v Domažlicích.

Profesí elektro-inženýr, v současnosti pracuje jako IT manager ve velkoobchodu s automobilovými náhradními díly.

V jeho třinácti letech se jako samouk začal učit hrát na bicí a spolu s kamarády z dětství, založili jejich první rockovou skupinu Radioactive (1980-81), která během jejich studentského působení na gymnáziu v Domažlicích, měla několik svých veřejných vystoupení. Již od mládí navštěvoval bigbeatové zábavy a sledoval od starých bardů jak se tluče rockový buben. S velkým zápalem poslouchal, sháněl a shromažďoval v mládí všechny dostupné rockové nahrávky jak zahraniční, tak domácí. V teenegerovských letech hrál na tanečních zábavách ve skupině Golf z Prapořišť u Kdyně (1982-84). V dospělosti v „porevolučním období“ dále působil ve skupinách DOA rock (1990-91), spolu-zakládal v roce 1992 Vizír (1992-1993, 2012-dodnes), Cramp (1994). Jako bubeník dále osm let navštěvoval a docházel do knajp’rollové partičky Zvlášňý Škola, se kterou natočil v letech 1995-2003 čtyři jejich řadová studiová alba, pět profesionálních video-klipů plus studiovou verzi hitu „Modrobílá“ pro plzeňské hokejisty. V letech 1998-2014 hrál na tancovačkách s domažlickou legendou Sonet. Od roku 2012 opět aktivně působí v nově vzkříšeném Vizíru,který mu neustále přináší hudební radost.

Hraje na bicí soupravu MAPEX Saturn IV Tour, činely Sabian B8 Pro a Paiste 2002, pedály Pearl Eliminator P2000 C.

Poslouchá rád rockovou muziku a neomezuje se pouze na jeden žánr, takže má rád vše od art rocku ve stylu Rush přes heavy metal od Iron Maiden až po relaxační hudbu.

Má rád pivo, dobré jídlo, sekání trávníku a jakoukoli pohybovou aktivitu, z filmů má rád staré české komedie (Světáci) nebo klasické akční filmy.

Event List