LubaOulikBar

Luba Oulík

Baskytara

S myšlenkou, že bude hrát s rockovou kapelou si začal pohrávat ve svých 15 ti letech... to bylo na SPŠ Eelektrotecnické v Plzni, kterou v té době navštěvoval.

S myšlenkou, že bude hrát s rockovou kapelou si začal pohrávat ve svých 15 ti letech… to bylo na SPŠ Eelektrotecnické v Plzni, kterou v té době navštěvoval.

To je již nějakej ten pátek :-)…

A tak založil kapelu pod  názvem Helium. Kapela neměla baskytaristu a tak tedy začal hrát na baskytaru ….a tak vlastně k tomuto nástroji byl přidělen a zůstalo mu to dodnes……to jsou úsměvné vzpomínky na hudební začátky. :-)

 

Po absolvování dvouleté vojenské základní služby hrál v roce 1997 ve skupině Minerál v Dobřanech . V roce 1988 pak přišla nabídka od skupiny Telefon.

V devadesátých letech přišla nabídka od Mashy se kterým spolupracoval v kapele Telefon,  založit něco nového, něco zajímavějšího……Přišel VIZIR a nadšení pro nové vlastní skladby.

VIZIR hrál zářivě a skvěle….. dále kapela MR. Fross.

V roce 1992 se bohužel VIZIR náhle rozpadá a on se na nějaký čas vrací ke skupině Telefon a dále nějaké období hraje tancovačky. V roce 1997 dostává nabídku od SAP Rock, kde také působí asi dva roky. Po té se na několik let odmlčel a na scénu se vrátil opět s formací SAP Rock, kde dostal opět apetit na to aktivně hrát, navíc syn Lukáš, který působí spolu s ním v Kapele VIZIR dospěl, a začal velmi aktivně hrát na kytaru a to ho velmi motivovalo se vrátit na prkna co znamenají svět :-).

Konec konců jednou si s Lukym slíbili, že si společně zahrají a ono to vyšlo a to je super….

 

V roce 2012 se dohodl se zakládajícími členy na tom , že oprášíme „značku“ VIZIR a zkusí odehrát několik koncertů. Povedlo se a je tedy zpět a to je důležité :-)

 

Profesně se zabývá obchodní činností. Svůj volný čas tráví na letišti ve Staňkově, kde je předsedou aeroklubu a věnuje se aktivně motorovému létání. Je vlastníkem privátní pilotní licence, ULL licence atd….Létám na strojích Zlin, Cessna, Piper…Na ultalehkých strojích Faeta, Eurostar…..

Má rád dobré pivo ,dobré jídlo, moře, slunce…..Pivo nejen Plzeň 12…má rád produkty regionálních  pivovarů a to nejen v ČR. Například Belgie, V Německu zná dobré destinace na ochutnávku lahodného moku jakým je pivo.  Víno tak trochu,a když tak bílé a to může být  Morava a nejlépe pak z Francie z oblasti Alsazka. Z pokrmů ta klasika naší kuchyně knedlo, zelo…svíčková , nepohrdne dobrým míchaným salátkem, rybou ,  jak mořskou , tak z našich krásných  jihočeských rybníků.

Rád cestuje po Česku, kde je mnoho míst, kam se rád vrací. Má velmi rád Jižní Čechy, rybníky, Šumavu …nádhera :-) a to jak pěšky na bicyklu tak z výšky z letadla :-)

Event List